Slovak Floorball Cup prepisoval históriu!

Posledný augustový týždeň Bratislava žila florbalom vďaka druhému ročníku najväčšieho florbalového turnaja na Slovensku, Slovak Floorball Cup 2K17. Do hlavného mesta pricestovalo 101 tímov z 13 krajín, ktoré si zmerali sily v šiestich vekových kategóriách.

Viac ako 1 400 účastníkov z 15 krajín odohralo zápasy v siedmich bratislavských halách.  Počas turnaja mohli florbalisti zažiť grilovačku, dve turnajové párty ako aj koncert Majka Spirita na Mágio pláži.

Slovak Floorball Cup, ako jediný turnaj svojho druhu na Slovensku, dokázal spojiť kategórie od mládeže, cez ženy, mužov amatérov až profesionálov.

Pre víťazné tímy boli pripravené aj vďaka podpore generálneho partnera Tipos, národná lotériová spoločnost, a.s., jedinečné medaily v tvare slovenského znaku, doplnené o motívy Bratislavy.

Na veľké finále mužskej PRO kategórie sa do Hant arény prišlo pozrieť viac ako 1 000 divákov. Pred ich zrakmi sa z víťazstva tešili švajčiarski extraligoví hráči z tímu Kloten-Bülach Jets.

Florbalový sviatok v Bratislave ovládli české tímy, ktoré si zo šiestich kategórii odnášajú až štyri najcennejšie kovy.

Úspech pre slovenský florbal zaznamenal turnajový tím FAT PIPE Maskantje Juniors, ktorý ako jediný slovenský tím zvíťazil na druhom ročníku Slovak Floorball Cup-u, a to v juniorskej kategórii.

 

Víťazi Slovak Floorball Cup 2K17

Muži PRO - Kloten-Bülach Jets (SUI)

Muži –FBK Spartak Hluk (CZE)

Ženy - Únětická 12° Tatran Střešovice (CZE)

Juniori – FAT PIPE Maskantje Juniors (SVK)

Dorastenci – BLACK ANGELS (CZE)

Mladší žiaci – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (CZE)

 

Veľké poďakovanie patrí všetkým partnerom, ktorí s nami vytvorili úžasný druhý ročník Slovak Floorball Cup-u. Ďakujeme: