Martin Kubovič: "Za úspechom je viacero maličkostí."
Ahoj Martin, tešíme sa, že opäť privítaš na Slovak Floorball Cup. Ako vyzerá tvoja letná príprava od pondelka do nedele? Koľko času aktuálne venuješ florbalu a tréningu?
 
Ahojte, aj ja sa už veľmi teším. Moja príprava je tento rok veľmi fyzická. Veľa posilky, nedávno sme nabehli do haly. Celý júl sme mali behanie vonku, čiže kondícia. Posledné dva týždne sme však už s hokejkou, čiže v tomto obdobi za jeden týždeň to výchádza v priemere štyrikrát posilka, jedenkrát beh a dvakrát hala s hokejkou. 
 

Dvakrát ste vyhrali s Tsunami Záhorská Bystrica titul majstra Slovenska, posledne sa to podarilo 1. FBC Trenčín v rokoch 2010 až 2013. Čo je kľúčom k úspechu Tsunami? Si lídrom v tíme a myslíš, že by sa tento úspech podaril aj bez teba?
 
Bude za tým viacero maličkostí - dobrá partia, široký a kvalitný káder, dvaja dobrí brankári, dobrá forma kľúčových hráčov a najmä to, že chalani chceli a robili veľa preto, aby sa to podarilo, čiže tréningy boli na slušnej úrovni.
 

Čo chceš odkázať účastíkom Slovak Floorball Cup-u, čo praješ turnaju do budúcna?
 
Aby si užili momentálne najväčší a najlepší turnaj na Slovensku, turnaju prajem aby napredoval každým rokom na kvalite a tým aj celý slovensky florbal.
 

Aký máš tím na Slovak Floorball Cup, akých špičkových hráčov by si spomenul a aký je cieľ tímu?
 
Máme veľmi kvalitný tím, čo meno to kapacita, takže nemôžem len tak jedného či dvoch vybrať. :-) Na turnaj ideme tento rok aj pre zábavu. Pôvodne sme chceli ísť do kategórie OPEN a venovať sa viac zábave, organizátori nás napokom prehovorili a budeme sa snažiť ukázať čo sme v lete natrénovali.